Belka
Środa, 23 Stycznia 2019   imieniny: Maria, Ildefons, Rajmund
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Miejsc dla rowerów przy dworcu brakuje, ale ma być ich więcej

Data publikacji: 2018-09-06, Data modyfikacji: 2018-09-07
A A AWydrukDrukuj  
 
Do balustrad, drzew albo znaków - tak gnieźnianie mocują rowery przy dworcu kolejowym, przy którym dość często nie ma wolnych stanowisk dla jednośladów. Gnieźnianie uczęszczający pociągami do pracy lub szkół w Poznaniu, których pierwszy etap dojazdu polega na dotarciu rowerem z domu na dworzec kolejowy, znają ten problem dobrze. Po remoncie z 2014 roku, kiedy to uporządkowano otoczenie wokół stacji, ustawiono piętnaście stojaków na jednoślady. Jak się jednak okazuje, tychże od pewnego czasu jest po prostu za mało i wiele osób, które wcześnie rano przyjeżdżają rowerami, nie ma gdzie ich przymocować - jest ich o wiele więcej niż samych stanowisk. W efekcie jednoślady są "przypinane" do pobliskich balustrad, znaków drogowych, a także rosnących w pobliżu drzew. Tych możliwości jest jednak i tak mało, co rodzi problemy w momencie, kiedy ktoś się spieszy na pociąg. Także Straż Ochrony Kolei zwraca uwagę iż nie można mocować rowerów chociażby do lamp czy znaków stojących już na peronie. Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z zarządcą dworca - Polskimi Kolejami Państwowymi z zapytaniem o to, czy jest możliwe zwiększenie liczby stanowisk dla rowerów na gnieźnieńskiej stacji. Jak poinformował nas wczoraj rzecznik prasowy Michał Stilger: - PKP S.A. zleciła już wykonanie dodatkowych miejsc na rowery przy dworcu w Gnieźnie. Oczekujemy, że prace te zostaną zrealizowane w ciągu około 1,5 miesiąca. Nie wiadomo jednak ile nowych stanowisk pojawi się koło budynku dworca. W zapytaniu poruszyliśmy także kwestię budowy dodatkowej infrastruktury. Podróżni jadący pociągami do Poznania na pewno zwrócili uwagę iż na niektórych stacjach (m.in. Pobiedziska, Pobiedziska Letnisko czy Biskupice) znajdują się postoje dla rowerów kryte wiatami. Takie rozwiązanie na pewno pomaga ochronić jednoślady przed szkodliwym (chociażby dla mechanizmów napędowych) opadami deszczu. Na razie jednak wszystko wskazuje iż w Gnieźnie nie ma na to szans, gdyż wiaty w rejonie ww. dworców zostały wykonane w latach 2016-2017 nie przez kolej, ale przez pobiedziski samorząd w ramach programu budowy lokalnych węzłów przesiadkowych.   

Pełna treść wiadomości na: gniezno24.com/aktualnosci/item/15238-miejsc-dla-rowerów-przy-dworcu-brakuje,-ale-ma-być-ich-więcej
gniezno24.com, Źródło artykułu: gniezno24.com
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat gnieźnieński - powiat w województwie wielkopolskim ze stolicą w Gnieźnie, w skład którego wchodzą gminy: Gniezno, Czerniejewo, Kłecko, Trzemeszno, Witkowo, Kiszkowo, Łubowo, Mieleszyn i Niechanowo.

  Przez obszar powiatu przebiegają szlaki turystyczne:  Szlak Kłeckich Świątyń, Szlak Pałacówi Dworów Powiatu Gnieźnieńskiego oraz  Szlak Piastowski.

  Na tereni powiatu gnieźnieńskiego występują „świętowojciechowe” głazy narzutowe, na których według Legendy Święty Wojciech  miał wygłaszać kazania.

  Komunikację tworzą drogi krajowe: DK 5 i DK 15 .

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola