Belka
Niedziela, 20 Stycznia 2019   imieniny: Fabian, Sebastian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Kuropatwy wypuszczone na wolność

Data publikacji: 2018-09-25, Data modyfikacji: 2018-09-27
A A AWydrukDrukuj  
 
Cały czas trwa odbudowa populacji kuropatw, których niemal 650 sztuk zostało wypuszczonych w ramach akcji zagospodarowania terenów łownych. Dzika zwierzyna, jaką bez wątpienia jest kuropatwa, stanowi niezbędny element ekosystemu, który nas otacza. Pozwala ona na zachowanie równowagi w przyrodzie, z czego dobrze sprawę sobie zdają zarówno myśliwi, jak i rolnicy oraz leśnicy. To dlatego też przy siedzibie Nadleśnictwa Gniezno odbyła się kolejna edycja przekazania dokładnie 648 sztuk kuropatw, które trafiły do rąk przedstawicieli z kół łowieckich, którzy następnie wypuszczą zwierzynę na wolność w wyznaczonych miejscach na terenie powiatu gnieźnieńskiego. Zwierzyna znajdować się będzie pod swojego rodzaju ochroną leśniczych i myśliwych, którzy będą jednak bacznie obserwować rozwój osobników w nowej okolicy. Wszystkie kuropatwy zostały zakupione przez Starostwo Powiatowe dzięki dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Jest to jednocześnie kontynuacja programu, realizowanego już od kilku lat, obejmującego długotrwały program zapełniania dziką zwierzyną całego rejonu. W poprzednich latach na wolność wypuszczano także bażanty.

Pełna treść wiadomości na: gniezno24.com/aktualnosci/item/15404-kuropatwy-wypuszczone-na-wolność
gniezno24.com, Źródło artykułu: gniezno24.com
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat gnieźnieński - powiat w województwie wielkopolskim ze stolicą w Gnieźnie, w skład którego wchodzą gminy: Gniezno, Czerniejewo, Kłecko, Trzemeszno, Witkowo, Kiszkowo, Łubowo, Mieleszyn i Niechanowo.

  Przez obszar powiatu przebiegają szlaki turystyczne:  Szlak Kłeckich Świątyń, Szlak Pałacówi Dworów Powiatu Gnieźnieńskiego oraz  Szlak Piastowski.

  Na tereni powiatu gnieźnieńskiego występują „świętowojciechowe” głazy narzutowe, na których według Legendy Święty Wojciech  miał wygłaszać kazania.

  Komunikację tworzą drogi krajowe: DK 5 i DK 15 .

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola