Belka
Wtorek, 22 Stycznia 2019   imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Każda złotówka na wagę złota

Data publikacji: 2019-01-10, Data modyfikacji: 2019-01-12
A A AWydrukDrukuj  
 
Każdego roku od stycznia do kwietnia Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej zwraca się z prośbą o 1% podatku. Wolontariusze, podopieczni i pracownicy Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej proszą, aby to właśnie tę organizację wpisać w PIT jako odbiorcę tego procenta. Pozwoli to na wypełnianie statutowej działalności, która nakierowana jest na pomoc potrzebującym. - Środki te wykorzystujemy w dwóch grupach społecznych. Pierwszą są osoby chore, niepełnosprawni. Zbieramy te środki także przy pomocy najbliższych tych osób i potem przekazujemy na rehabilitację czy dowożenie tych osób na zabiegi, a także zakup leków czy codzienne funkcjonowanie. Druga grupa, którą wspieramy z tych środków, to samotne matki przebywające w naszym Domu Matki i Dziecka, żeby zabezpieczyć im byt i by mogły wrócić do równowagi, znaleźć pracę i mieszkanie - mówi ks. Krzysztof Stawski, dyrektor Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Środki z 1%, jeśli nie wskażemy dla nich przeznaczenia, zostaną przekazane do budżetu państwa, a wskazując w PIT pozarządową organizację, która działa na naszym terenie i która ma nasze zaufanie, możemy sami zdecydować, chociaż częściowo, gdzie trafiają nasze pieniądze. - Każdego roku mówię o tym, że każda kwota jest dla nas cenna. Oznacza bowiem, że ktoś nam zaufał i wierzy, ze wykorzystamy te pieniądze we właściwy sposób. Dzięki ofiarności i zrozumieniu naszych darczyńców, wolontariusze i pracownicy naszej organizacji mogą każdego dnia pomagać bezpośrednio kilkuset osobom - mówi dyrektor Caritas. Część pozyskanych pieniędzy zostanie przeznaczona na zakup profesjonalnego, niezbędnego do przeżycia sprzętu dla osób obłożnie chorych. Jak w poprzednich latach, również w tym roku Caritas oferuje swoją pomoc w rozliczaniu PIT. Można pozostawić dokumenty w biurze przy ul. Seminaryjnej 2 lub os. Orła Białego 20 w Gnieźnie, a pracownicy Caritas rozliczą zeznanie.

Pełna treść wiadomości na: gniezno24.com/aktualnosci/item/16353-kazda-zlotowka-na-wage-zlota
gniezno24.com, Źródło artykułu: gniezno24.com
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat gnieźnieński - powiat w województwie wielkopolskim ze stolicą w Gnieźnie, w skład którego wchodzą gminy: Gniezno, Czerniejewo, Kłecko, Trzemeszno, Witkowo, Kiszkowo, Łubowo, Mieleszyn i Niechanowo.

  Przez obszar powiatu przebiegają szlaki turystyczne:  Szlak Kłeckich Świątyń, Szlak Pałacówi Dworów Powiatu Gnieźnieńskiego oraz  Szlak Piastowski.

  Na tereni powiatu gnieźnieńskiego występują „świętowojciechowe” głazy narzutowe, na których według Legendy Święty Wojciech  miał wygłaszać kazania.

  Komunikację tworzą drogi krajowe: DK 5 i DK 15 .

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola