Belka
Czwartek, 13 Grudnia 2018   imieniny: Lucja, Otylia, Eugeniusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Jesienne Targi Pracy za nami

Data publikacji: 2018-10-02, Data modyfikacji: 2018-10-02
A A AWydrukDrukuj  
 
Ponad siedemdziesiąt firm, instytucji i urzędów wystawiło się z okazji kolejnych powiatowych targów pracy, które odbyły się we wtorek w auli I LO. Malejąca od kilku lat stopa bezrobocia, także w powiecie gnieźnieńskim, sprawiła iż zupełnie zmienił się rynek pracy - teraz to pracodawcy mają problem ze znalezieniem kandydatów na stanowiska na różnym szczeblu i o różnych umiejętnościach. Mimo to kolejna edycja targów była też dobrą okazją do kontaktu w sprawie ewentualnej zmiany miejsca pracy. - Nasza oferta pracy jest bardzo bogata, mamy do dyspozycji pracodawców, którzy oferują różnego rodzaju miejsca pracy, są też instytucje, które mogą pomóc w założeniu własnej działalności, a także udzielić informacji w pozyskaniu funduszy unijnych. Promujemy w ten sposób także firmy, które dzięki uzyskaniu środków zewnętrznych zaistniały na naszym rynku, a ponadto zachęcamy do skorzystania z oferty szkoleniowej - mówiła Małgorzata Matczak, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy. Rozpoczęcie targów urozmaicił występ magika Amona, który także skorzystał z dotacji na działalność, a którą z powodzeniem prowadzi. - My, pracodawcy mamy pełne portfele zamówień i nie bardzo wiadomo, jak sobie z tym poradzić. Jest wręcz tragiczna sytuacja, jeśli chodzi o ręce do pracy, nie ma kim pracować i w związku z tym te zadania muszą być redukowane. Obserwując, co się dzieje w gospodarce, można spodziewać się iż będzie następowało spowolnienie gospodarcze i za to, jak mniemamy, odpowiadać będzie właśnie brak rąk do pracy. To będzie efekt tego, że nie będziemy w stanie wykonać wszystkich zamówień i sprostać zapotrzebowaniu na nasze usługi. Wiele możemy w tym zrobić, próbujemy kształcić młodzież i fachowców, ale dzisiaj jest taki czas, że niewiele osób może być bezpieczna, osiągając jakieś wykształcenie, które będzie mu potrzebne do końca życia. Obecnie organizujemy różnego rodzaju szkolenia, które umożliwiają zmianę zawodu lub nabywanie nowych kompetencji - przekazał Stefan Pokładecki, starszy Cechu Rzemiosła i i Małej Przedsiębiorczości w Gnieźnie. O tym, że sytuacja na rynku pracy jest trudna dla przedsiębiorców i brakuje rąk do pracy, przekonywali także przedstawiciele służb mundurowych - w samej komendzie policji w Gnieźnie obecnie istnieje 17 wakatów, czekających na kandydatów. Nie lepiej jest także w innych dziedzinach, jak chociażby produkcja, handel czy transport.

Pełna treść wiadomości na: gniezno24.com/aktualnosci/item/15483-jesienne-targi-pracy-za-nami
gniezno24.com, Źródło artykułu: gniezno24.com
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat gnieźnieński - powiat w województwie wielkopolskim ze stolicą w Gnieźnie, w skład którego wchodzą gminy: Gniezno, Czerniejewo, Kłecko, Trzemeszno, Witkowo, Kiszkowo, Łubowo, Mieleszyn i Niechanowo.

  Przez obszar powiatu przebiegają szlaki turystyczne:  Szlak Kłeckich Świątyń, Szlak Pałacówi Dworów Powiatu Gnieźnieńskiego oraz  Szlak Piastowski.

  Na tereni powiatu gnieźnieńskiego występują „świętowojciechowe” głazy narzutowe, na których według Legendy Święty Wojciech  miał wygłaszać kazania.

  Komunikację tworzą drogi krajowe: DK 5 i DK 15 .

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola