Belka
Niedziela, 20 Stycznia 2019   imieniny: Fabian, Sebastian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

I LO pamięta o tych, których już nie ma wśród nas

Data publikacji: 2018-10-30, Data modyfikacji: 2018-10-31
A A AWydrukDrukuj  
 
Jedną z najstarszych tradycji I Liceum Ogólnokształcącego, jest wspólny Apel Pamięci, który odbywa się na dwa dni przed Wszystkich Świętych. Wydarzenie to znajduje się w kalendarzu szkolnym od przeszło 70 lat i świadczy o głębokim zakorzenieniu pamięci o historii szkoły wśród jej pedagogów, pracowników, uczniów oraz absolwentów. Tego wieczoru wspominani są ci, których już nie ma wśród nas, a którzy wpisali się w historię naszego miasta lub kraju, a także oddali swoje życie za ojczyznę walcząc o wolność lub ginąc w trakcie ostatniej wojny.  Uroczystość, odbywająca się na dziedzińcu szkolnym już po zmroku, przy świetle płomieni, rozpoczęła się od zapalenia znicza pamięci przez dyrektora szkoły Pawła Matkowskiego. Tuż po krótkim akcencie poetyczno-wspomnieniowym, odczytano Apel Pamięci, wspominając z imienia i nazwiska dziesiątki osób związanych z gnieźnieńską Almae Matris na przestrzeni przeszło 150 lat jej istnienia. Wielu z nich nie ma już swojego grobu, wielu los rzucił w różne zakątki świata, ale na zawsze pozostają oni w pamięci tych, którzy pielęgnują tradycję gnieźnieńskiej "szesnastki".

Pełna treść wiadomości na: gniezno24.com/aktualnosci/item/15763-i-lo-pamieta-o-tych-ktorych-juz-nie-ma-wsrod-nas
gniezno24.com, Źródło artykułu: gniezno24.com
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat gnieźnieński - powiat w województwie wielkopolskim ze stolicą w Gnieźnie, w skład którego wchodzą gminy: Gniezno, Czerniejewo, Kłecko, Trzemeszno, Witkowo, Kiszkowo, Łubowo, Mieleszyn i Niechanowo.

  Przez obszar powiatu przebiegają szlaki turystyczne:  Szlak Kłeckich Świątyń, Szlak Pałacówi Dworów Powiatu Gnieźnieńskiego oraz  Szlak Piastowski.

  Na tereni powiatu gnieźnieńskiego występują „świętowojciechowe” głazy narzutowe, na których według Legendy Święty Wojciech  miał wygłaszać kazania.

  Komunikację tworzą drogi krajowe: DK 5 i DK 15 .

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola