Belka
Niedziela, 20 Stycznia 2019   imieniny: Fabian, Sebastian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

GPS idzie do wyborów

Data publikacji: 2018-09-26, Data modyfikacji: 2018-09-27
A A AWydrukDrukuj  
 
Działacze Gnieźnieńskiego Porozumienia Samorządowego zaprezentowali swoich kandydatów do samorządu - na wójta Gminy Gniezno i prezydenta miasta. Listę kandydatów GPS do Rady Miasta i Rady Powiatu przedstawiliśmy w ubiegłym roku, a także w ostatnich dniach kandydatów na wójta Gminy Gniezno, którym jest Maria Suplicka, a także prezydenta Gniezna - Jerzego Lubbe. - Po licznych spotkaniach z mieszkańcami powstał program, który odpowiada na potrzeby mieszkańców. Jest to program zmian, zmiany zarządzania, innego spojrzenia na realizację zadań, szczególnie inwestycji. To jest program, który priorytetowo traktować będzie edukację, wsparcie gminnych placówek oświatowych. Wierzę, że mieszkańcy dokonają głębokiej refleksji nad tym, co było i wybiorą coś nowego, innego - przekazała Maria Suplicka. Jerzy Lubbe przyznał iż swoją kandydaturę traktuje jako zaszczyt i zobowiązanie, dodając iż będzie się ona opierać się na czterech filarach: - Przede wszystkim trzeba dokonać bilansu otwarcia. Jakie są realia? W 2019 roku Miasto Gniezno będzie zadłużone na ponad 100 mln złotych i w tym obszarze należy się poruszać. Są cztery rzeczy, które powinny zostać zrobione - racjonalizacja funkcjonowania spółek miejskich, co musi doprowadzić do obniżki cen ciepła, dostarczania wody, wywozu śmieci. 35 milionów złotych w pięć lat zostanie przeznaczonych na odbudowę najbardziej zaniedbanego zasobu komunalnego Miasta Gniezna. Na wszystkie te propozycje są środki - stwierdził Jerzy Lubbe, wskazując źródła w postaci rocznych czynszów w kwocie 9 mln złotych, a także średnio pozyskiwanych rocznie 7-8 mln złotych rocznie ze sprzedaży mienia. Poza tym zaproponował bezpłatną komunikację miejską, budowę szkoły w południowej części Gniezna, odkryty basen czy rozwój budownictwa komunalnego, w czym chce korzystać z możliwości, jakie daje partnerstwo publiczno-prywatne.

Pełna treść wiadomości na: gniezno24.com/aktualnosci/item/15423-gps-idzie-do-wyborow
gniezno24.com, Źródło artykułu: gniezno24.com
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat gnieźnieński - powiat w województwie wielkopolskim ze stolicą w Gnieźnie, w skład którego wchodzą gminy: Gniezno, Czerniejewo, Kłecko, Trzemeszno, Witkowo, Kiszkowo, Łubowo, Mieleszyn i Niechanowo.

  Przez obszar powiatu przebiegają szlaki turystyczne:  Szlak Kłeckich Świątyń, Szlak Pałacówi Dworów Powiatu Gnieźnieńskiego oraz  Szlak Piastowski.

  Na tereni powiatu gnieźnieńskiego występują „świętowojciechowe” głazy narzutowe, na których według Legendy Święty Wojciech  miał wygłaszać kazania.

  Komunikację tworzą drogi krajowe: DK 5 i DK 15 .

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola