Belka
Niedziela, 20 Stycznia 2019   imieniny: Fabian, Sebastian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Gnieźnianie hojnie wsparli zbiórkę

Data publikacji: 2018-11-01, Data modyfikacji: 2018-11-03
A A AWydrukDrukuj  
 
W przededniu Wszystkich Świętych na cmentarzach prowadzona była zbiórka pieniędzy na rzecz odnowy nagrobków zasłużonych gnieźnian. Inicjatywę wsparło wielu z odwiedzających nekropolie. Tłumy mieszkańców zmierzających na cmentarze św. Krzyża, św. Piotra oraz przy ul. Witkowskiej po raz kolejny mieli okazję do tego, by nawet niewielkim datkiem dać swój wyraz poparcia na rzecz inicjatywy, jaką jest odnawianie nagrobków zasłużonych gnieźnian. Do tej pory, przez szereg lat, udało się tego dokonać dla kilku miejsc spoczynku, które z uwagi na upływ czasu oraz bardzo często brak bliskiej rodziny, ulegają zapomnieniu i zaczynają się rozpadać. Dzięki ubiegłorocznej zbiórce udało się wybudować nagrobek dla poety Wincentego Rzepy, a w poprzednich latach m.in. odnowiono grób płk. Mariana Burzmińskiego, Józefa Tyca, Fortunata Jagielskiego, Urszuli Rajewskiej, Edmunda Schultza czy małżeństwa Pelczarów.  W tym roku zbiórka, w którą włączyli się samorządowcy, parlamentarzyści, urzędnicy, uczniowie gnieźnieńskich szkół oraz zwykli mieszkańcy, przeznaczona była na nagrobek dla profesora Bogdana Szałkowskiego i jego żony Marii, którzy spoczywają na cmentarzu św. Piotra. Jak udało się nam dowiedzieć ze Stowarzyszenia Absolwentów I Liceum Ogólnokształcącego, które prowadziło akcję, w tym roku udało się uzbierać kwotę 4099 złotych - nieco więcej, niż w ubiegłym roku. Po wykonaniu nagrobka o efektach prac poinformujemy w stosownym czasie. W imieniu organizatorów akcji, dziękujemy osobom kwestującym na nekropoliach oraz przede wszystkim mieszkańcom za przekazane środki pieniężne.

Pełna treść wiadomości na: gniezno24.com/aktualnosci/item/15772-gnieznianie-hojnie-wsparli-zbiorke
gniezno24.com, Źródło artykułu: gniezno24.com
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat gnieźnieński - powiat w województwie wielkopolskim ze stolicą w Gnieźnie, w skład którego wchodzą gminy: Gniezno, Czerniejewo, Kłecko, Trzemeszno, Witkowo, Kiszkowo, Łubowo, Mieleszyn i Niechanowo.

  Przez obszar powiatu przebiegają szlaki turystyczne:  Szlak Kłeckich Świątyń, Szlak Pałacówi Dworów Powiatu Gnieźnieńskiego oraz  Szlak Piastowski.

  Na tereni powiatu gnieźnieńskiego występują „świętowojciechowe” głazy narzutowe, na których według Legendy Święty Wojciech  miał wygłaszać kazania.

  Komunikację tworzą drogi krajowe: DK 5 i DK 15 .

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola