Belka
Wtorek, 22 Stycznia 2019   imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Gmina Gniezno z budżetem i nowym skarbnikiem

Data publikacji: 2018-12-21, Data modyfikacji: 2018-12-22
A A AWydrukDrukuj  
 
Ostatnie dni grudnia to czas przyjmowania budżetów na kolejny rok, dokonywany przez wszystkie samorządy. Gmina Gniezno od lutego będzie miała też nowego skarbnika. Nad projektem budżetu samorządu gminnego radni pochylili się 20 grudnia na trzeciej sesji nowej kadencji. Łączna kwota zaplanowanych dochodów Gminy Gniezno w przyszłym roku wynosi 53 mln 662 tys. złote, a wydatki planowane są na kwotę 60 mln 332 tys. złotych. Wśród tych ostatnich wyróżniają się wydatki majątkowe w kwocie 16 mln 16 tys. złotych, z czego dwa projekty są dofinansowywane środkami z UE na kwotę 5,6 mln złotych. Spośród zaplanowanych zadań majątkowych 500 tys. złotych przeznaczone jest na sieć wodociągową do kilku działek, a także sieć kanalizacyjna w Oborze, Obórce i Braciszewie. Wśród kolejnych zadań są inwestycje drogowe (1 mln 690 tys. zł), dotyczące budowy lub przebudowy kilkunastu odcinków dróg, a także przebudowy chodników (770 tys. zł). Najdroższym jest wciąż realizowana inwestycja zespołu szkolno-przedszkolnego w Zdziechowie, która doczeka się budowy gmachu głównego. Poza tym wykonanych zostanie szereg innych zadań, zaplanowanych w budżecie. Realne zadłużenie na koniec 2018 roku, wynikające z już zaciągniętych kredytów i pożyczek, wyniesie 21 mln 935 tys. złotych. Radni jednogłośnie podjęli uchwałę budżetową. Następnie radni odwołali z funkcji skarbnika Barbarę Kanoniczak, która 6 grudnia złożyła wniosek o odwołanie jej z pełnionej funkcji z dniem 31 stycznia 2019 roku. Jednocześnie podjęli uchwałę o powołaniu na to stanowisko z dniem 1 lutego 2019 roku Ewę Kaźmierską. Nowy skarbnik Gminy Gniezno posiada 19-letni staż pracy w Regionalnej Izbie Obrachunkowej, a od 2019 roku pracuje na stanowisku starszego inspektora Wydziału Kontroli Gospodarki Finansowej w RIO.

Pełna treść wiadomości na: gniezno24.com/aktualnosci/item/16231-gmina-gniezno-z-budzetem-i-nowym-skarbnikiem
gniezno24.com, Źródło artykułu: gniezno24.com
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat gnieźnieński - powiat w województwie wielkopolskim ze stolicą w Gnieźnie, w skład którego wchodzą gminy: Gniezno, Czerniejewo, Kłecko, Trzemeszno, Witkowo, Kiszkowo, Łubowo, Mieleszyn i Niechanowo.

  Przez obszar powiatu przebiegają szlaki turystyczne:  Szlak Kłeckich Świątyń, Szlak Pałacówi Dworów Powiatu Gnieźnieńskiego oraz  Szlak Piastowski.

  Na tereni powiatu gnieźnieńskiego występują „świętowojciechowe” głazy narzutowe, na których według Legendy Święty Wojciech  miał wygłaszać kazania.

  Komunikację tworzą drogi krajowe: DK 5 i DK 15 .

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola