Belka
Wtorek, 22 Stycznia 2019   imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Geodezja na miarę XXI wieku

Data publikacji: 2018-12-12, Data modyfikacji: 2018-12-14
A A AWydrukDrukuj  
 
Zakończono realizację projektu „Infrastruktura informacji przestrzennej dla powiatu gnieźnieńskiego”, dofinansowanego z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 w ramach gnieźnieńskiego OSI. W wyniku realizacji projektu powstał https://e-portal.geodezjagniezno.pl/. To projekt na miarę geodezji XXI wieku – zgodnie podkreślają władze powiatu gnieźnieńskiego. Głównym celem projektu, realizowanego przez Powiatowy Zarząd Geodezji, Kartografii, Katastru i Nieruchomości w Gnieźnie, było zwiększenie dostępności, stopnia wykorzystania i jakości technologii informacyjno-komunikacyjnych w powiecie gnieźnieńskim. Głównymi beneficjentami projektu są mieszkańcy regionu, przedsiębiorcy i inne podmioty korzystające z usług publicznych. Za sprawą realizacji projektu stworzono powiatowy portal z wachlarzem odrębnych e-usług, do którego dostęp będą mieli nie tylko mieszkańcy, ale także administracja publiczna i środowiska branżowe: w tym geodeci, komornicy, rzeczoznawcy majątkowi czy projektanci. Oznacza to wprost możliwość szybkiego i kompleksowego załatwienia wielu urzędowych spraw przez Internet. Dzięki projektowi zaktualizowano ponadto bazę danych przestrzennych powiatowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego w obszarach takich jak: ewidencja gruntów i budynków, geodezyjna ewidencja sieci uzbrojenia terenu oraz dane o obiektach topograficznych BDOT500. Wizualizacją graficzną tych danych są nowe cyfrowe mapy, które zastąpią ich pierwotne - tradycyjne wersje. Podobnymi rozwiązaniami wciąż pochwalić się mogą tylko nieliczne samorządy. Całkowita wartość projektu to niemal 11 mln zł., w tym dofinansowanie z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 – to ponad 9,2 mln zł. Projekt był realizowany od lutego 2017 r. do grudnia 2018 r. Partnerzy projektu: Miasto Gniezno, Gmina Czerniejewo, Gmina Gniezno, Gmina Kłecko, Gmina Łubowo, Gmina Niechanowo, Gmina i Miasto Witkowo.

Pełna treść wiadomości na: gniezno24.com/aktualnosci/item/16138-geodezja-na-miarę-xxi-wieku
gniezno24.com, Źródło artykułu: gniezno24.com
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat gnieźnieński - powiat w województwie wielkopolskim ze stolicą w Gnieźnie, w skład którego wchodzą gminy: Gniezno, Czerniejewo, Kłecko, Trzemeszno, Witkowo, Kiszkowo, Łubowo, Mieleszyn i Niechanowo.

  Przez obszar powiatu przebiegają szlaki turystyczne:  Szlak Kłeckich Świątyń, Szlak Pałacówi Dworów Powiatu Gnieźnieńskiego oraz  Szlak Piastowski.

  Na tereni powiatu gnieźnieńskiego występują „świętowojciechowe” głazy narzutowe, na których według Legendy Święty Wojciech  miał wygłaszać kazania.

  Komunikację tworzą drogi krajowe: DK 5 i DK 15 .

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola