Belka
Sobota, 15 Grudnia 2018   imieniny: Nina, Celina, Walerian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa

Data publikacji: 2018-12-04, Data modyfikacji: 2018-12-05
A A AWydrukDrukuj  
 
W komendzie PSP w Gnieźnie odbyła się konferencja prasowa, na której przedstawiono zagrożenia powstające w sezonie grzewczym, a przede wszystkim założenia trwającej kampanii edukacyjno-informacyjnej pt. „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa”. Na konferencję licznie przybyli przedstawiciele prasy, radia oraz telewizji z terenu powiatu gnieźnieńskiego, a także sąsiednich powiatów m.in. poznańskiego oraz wrzesińskiego. Konferencję otworzył Komendant Powiatowy PSP w Gnieźnie st. kpt. Mariusz Dębski, który podkreślił wysoką rolę mediów w zakresie informowania społeczeństwa o niebezpieczeństwach związanych z okresem grzewczym i nie tylko. Następnie zgromadzeni goście zostali poinformowani o prowadzonych działaniach ratowniczo – gaśniczych w ostatnim okresie przez gnieźnieńskich strażaków, ich przyczynach oraz skutkach. Ponadto przedstawiono statystyki zdarzeń w obecnym sezonie grzewczym, a także lat poprzednich w powiecie gnieźnieńskim, z uwzględnieniem osób rannych i śmiertelnych w pożarach oraz z udziałem tlenku węgla. Wyniki porównano w odniesieniu do liczby zdarzeń dla całego kraju, które opublikowała Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej. Następnie Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Gnieźnie st. kpt. Łukasz Michalak omówił główne elementy kampanii „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa” tj. przyczyny uwalniania się tlenku węgla, pierwsze objawy zatrucia, sposoby postępowania w przypadku wystąpienia pożaru czy wystąpienia tlenku węgla w pomieszczeniach lub budynkach. Poruszono kwestie obowiązków prawnych, jakie muszą spełniać użytkownicy urządzeń grzejnych oraz sankcje grożące za nieprzestrzeganie przepisów lub wywołania pożaru. Na zakończenie konferencji zaapelowano do mieszkańców powiatu gnieźnieńskiego o rozważne i bezpieczne korzystanie z urządzeń w okresie grzewczym, a także o zaopatrzenie się w mierniki tlenku węgla, gdyż mogą się one przyczynić do uratowania zdrowia i życia mieszkańców. KP PSP w Gnieźnie Artykuł Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa pochodzi z serwisu Gniezno112.

Pełna treść wiadomości na: gniezno112.pl/?p=10574
gniezno112.pl, Źródło artykułu: gniezno112.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat gnieźnieński - powiat w województwie wielkopolskim ze stolicą w Gnieźnie, w skład którego wchodzą gminy: Gniezno, Czerniejewo, Kłecko, Trzemeszno, Witkowo, Kiszkowo, Łubowo, Mieleszyn i Niechanowo.

  Przez obszar powiatu przebiegają szlaki turystyczne:  Szlak Kłeckich Świątyń, Szlak Pałacówi Dworów Powiatu Gnieźnieńskiego oraz  Szlak Piastowski.

  Na tereni powiatu gnieźnieńskiego występują „świętowojciechowe” głazy narzutowe, na których według Legendy Święty Wojciech  miał wygłaszać kazania.

  Komunikację tworzą drogi krajowe: DK 5 i DK 15 .

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola