Belka
Wtorek, 22 Stycznia 2019   imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Budżet miasta na 2019 rok został przyjęty

Data publikacji: 2018-12-19, Data modyfikacji: 2018-12-19
A A AWydrukDrukuj  
 
Radni miejscy głosami większości przyjęli plan finansowy dla Miasta Gniezna na przyszły rok. Ma to być "budżet stabilnej kontynuacji". Wydatki na poziomie 320 milionów złotych przy dochodach w wysokości 304 milionów złotych, z czego na inwestycje rozpoczęte lub zaplanowane przeznaczone zostanie ponad 54,7 mln złotych. Tak ogólnie kształtuje się poziom finansowy budżetu na 2019 rok, którego szczegóły radni poznawali w trakcie posiedzeń komisji, jakie odbyły się na początku miesiąca. Tymczasem 19 grudnia projekt został poddany pod ostateczne głosowanie, które poprzedziły poszczególne wystąpienia.  Ogólny poziom finansowy i opinię Regionalnej Izby Obrachunkowej przedstawiła skarbnik Ewa Gawrych, po czym bardziej szczegółowo projekt budżetu zaprezentował prezydent Tomasz Budasz: - Ten budżet nazwałem "budżetem stabilnej kontynuacji". Dlatego, że jest to budżet, który w dużej mierze realizuje zadania, wytyczone w latach 2017-2018, ale z drugiej strony to także budżet wykonany przeze mnie i moich współpracowników, jako kontynuacja naszych wcześniejszych dokonań. To stabilność, dlatego, że tu nie ma żadnych zagrożeń finansowych, co do trwałości przez okres 12 miesięcy 2019 roku - mówił włodarz miasta, następnie przechodząc do poszczególnych wydatków i ich przeznaczenia w różnych działach (prezentowanych wcześniej tutaj), na końcu prosząc o poparcie dla budżetu ponad podziałami. Następnie przyszedł czas na opinie przedstawicieli poszczególnych klubów. Jako pierwszy w imieniu Platformy Obywatelskiej głos zabrał radny Dariusz Banicki, który w swojej wypowiedzi w całości nawiązał do treści uchwały budżetowej, wskazując punkty które uważa za najistotniejsze z punktu widzenia mieszkańców i zmierzające do poprawy ich bytu w mieście: - Jednym zdaniem, budżet miasta na 2019 rok można podsumować jako budżet odważny, ale zarazem odpowiedzialny. Następnie w imieniu klubu Prawo i Sprawiedliwość głos zabrał radny Paweł Kamiński, który stwierdził iż zmiany zachodzące w mieście w ciągu ostatnich czterech lat widać, jednak: - Do myślenia daje jednak pewna rzecz, o której dzisiaj tu mówiono. Zamożność naszej gminy, Miasta Gniezno, odstaje od tej średniej krajowej i idzie w drugą stronę, i musimy się z nią "gonić". Ten budżet nie pokazuje takich rozwiązań, które pozwoliłyby nam dojść do średniej krajowej, byśmy się rozwijali bardzo realnie. To nas trochę wstrzymuje za poparciem tego budżetu - mówił, wskazując przy tym na kwestię polityki społecznej. Jedyny niezależny radny Marek Brzuszkiewicz stwierdził iż swoją opinię wyrazi przy głosowaniu.  Ostatecznie za budżetem na 2019 rok zagłosowało 18 radnych, a 5 wstrzymało się od głosu.

Pełna treść wiadomości na: gniezno24.com/aktualnosci/item/16211-budzet-miasta-na-2019-rok-zostal-przyjety
gniezno24.com, Źródło artykułu: gniezno24.com
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat gnieźnieński - powiat w województwie wielkopolskim ze stolicą w Gnieźnie, w skład którego wchodzą gminy: Gniezno, Czerniejewo, Kłecko, Trzemeszno, Witkowo, Kiszkowo, Łubowo, Mieleszyn i Niechanowo.

  Przez obszar powiatu przebiegają szlaki turystyczne:  Szlak Kłeckich Świątyń, Szlak Pałacówi Dworów Powiatu Gnieźnieńskiego oraz  Szlak Piastowski.

  Na tereni powiatu gnieźnieńskiego występują „świętowojciechowe” głazy narzutowe, na których według Legendy Święty Wojciech  miał wygłaszać kazania.

  Komunikację tworzą drogi krajowe: DK 5 i DK 15 .

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola