Belka
Wtorek, 22 Stycznia 2019   imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

22 pieszych i 12 kierowców ukaranych

Data publikacji: 2018-12-19, Data modyfikacji: 2018-12-19
A A AWydrukDrukuj  
 
Gnieźnieńska drogówka podsumowała wczorajsze działania, nastawione na niechronionych użytkowników ruchu drogowego. Mundurowi nałożyli łącznie 35 mandatów karnych.  Działania na terenie miasta i powiatu prowadzone były w godzinach 6:00 do 22:00, a ich celem była poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Piesi stanowią szczególnie zagrożoną grupę uczestników ruchu drogowego, a obecnie dynamiczny wzrost liczby osób zmotoryzowanych potęguje stopień zagrożenia dla ich życia i zdrowia.  Wczoraj od rana policjanci drogówki prowadzili działania pod hasłem "niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Mundurowi zwracali szczególną uwagę na właściwe zachowanie kierujących wobec pieszych oraz zgodne z przepisami poruszanie się pieszych na oznakowanych przejściach, a także stosowanie się do sygnalizacji świetlnej. Policjanci sprawdzali stan techniczny pojazdów oraz obowiązkowe wyposażenie.  Zarówno na pieszych, jak i kierowców, którzy poruszali się niezgodnie z przepisami nakładano mandaty. Mundurowi nałożyli 35 mandatów karnych, w tym 22 na pieszych, 12 na kierowców i 1 na rowerzystę. Piesi popełniali wykroczenia przechodząc w miejscach niedozwolonych, kierowców karano mandatami karnym za nieprawidłowe zachowanie w stosunku do pieszych. Dodatkowo 37 osób pouczono, wobec 2 skierowano wnioski o ukaranie do sądu. Stróże prawa zatrzymali również 8 dowodów rejestracyjnych. źródło: KPP w Gnieźnie

Pełna treść wiadomości na: gniezno24.com/aktualnosci/item/16207-nurd
gniezno24.com, Źródło artykułu: gniezno24.com
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat gnieźnieński - powiat w województwie wielkopolskim ze stolicą w Gnieźnie, w skład którego wchodzą gminy: Gniezno, Czerniejewo, Kłecko, Trzemeszno, Witkowo, Kiszkowo, Łubowo, Mieleszyn i Niechanowo.

  Przez obszar powiatu przebiegają szlaki turystyczne:  Szlak Kłeckich Świątyń, Szlak Pałacówi Dworów Powiatu Gnieźnieńskiego oraz  Szlak Piastowski.

  Na tereni powiatu gnieźnieńskiego występują „świętowojciechowe” głazy narzutowe, na których według Legendy Święty Wojciech  miał wygłaszać kazania.

  Komunikację tworzą drogi krajowe: DK 5 i DK 15 .

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola