Belka
Wtorek, 22 Stycznia 2019   imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

2 lata pracy na rzecz Polski i Polonii

Data publikacji: 2019-01-09, Data modyfikacji: 2019-01-09
A A AWydrukDrukuj  
 
W minioną środę w świetlicy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 odbyło się wyjątkowe spotkanie noworoczne, zorganizowane przez Stowarzyszenie Nauczycieli Polskich i Polonijnych Gniazdo PL, połączone z obchodami drugiego roku istnienia organizacji. W spotkaniu oprócz zarządu w osobach prezes Małgorzaty Tomczak, Marioli Ilnickiej, Aliny Gandurskiej, Marty Krówczyńskiej, Donaty Dymek-Stefaniak i Barbary Łuszczyńskiej, udział wzięli również zaproszeni goście. Wszyscy obecni to osoby, których wsparcie sprawiło, że Stowarzyszenie jest w dobrej kondycji i wciąż się rozwija chociaż działa pro bono. Już dwa lata realizuje swe cele, promując z uznanym sukcesem gnieźnieńską oświatę oraz miasto i powiat Gniezno poza granicami kraju. Małgorzata Tomczak podziękowała za wsparcie i dotychczasową współpracę. Podczas wystąpienia przedstawiła historię i działalność organizacji, wspominając o sukcesach i wspólnie realizowanych projektach w szkołach polonijnych na całym świecie. Członkowie Stowarzyszenia aktywnie uczestniczyli kilkanaście razy w wyjazdach zagranicznych m.in. do USA, Anglii, Szkocji i Włoch. Prowadzili tam zajęcia w szkołach oraz warsztaty dla środowiska. Organizowane były także szkolenia w Polsce, które prowadzili nauczyciele polonijni z USA, Włoch i Szkocji. Podziękowano także członkom Stowarzyszenia za włączenie się do akcji Szlachetna Paczka. Przy tej okazji omówiono realizację międzynarodowych projektów „Rocznica 1050 Chrztu Polski”, „Nasze miasto – nasze gniazdo”, „Uroki Polski” , „Dyktando patriotyczne”, „Pocztówka świąteczna z Polski”. Nawiązano też kontakty ze szkołami i organizacjami polonijnymi w Ameryce Północnej i Południowej, Azji, Australii, w Europie. Aktywnie działa sekcja Stypendysta ZUS, oraz są prowadzone zajęcia dla emerytów.  Podczas uroczystości zabrali głos również zaproszeni goście , którzy składając gratulacje, kwiaty i upominki życzyli dalszych sukcesów wszystkim członkom stowarzyszenia. Następnie uczniowie ZSP nr 2 pod kierunkiem nauczycieli zapewnili uczestnikom rozrywkę prezentując kilkunastominutowy program słowno- muzyczny oraz mini koncert kolęd i piosenek świątecznych w wykonaniu szkolnego zespołu muzycznego. Po części oficjalnej przyszedł czas na poczęstunek i rozmowy. Zaproszonych gości zachwycili swoim występem obecni na uroczystości członkowie Zespołu Tańca Ludowego Gniezno, którzy zaprezentowali tańce ludowe zapraszając do wspólnej zabawy, ku radości obecnych członków stowarzyszenia i zaproszonych gości.

Pełna treść wiadomości na: gniezno24.com/aktualnosci/item/16339-2-lata-pracy-na-rzecz-polski-i-polonii
gniezno24.com, Źródło artykułu: gniezno24.com
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat gnieźnieński - powiat w województwie wielkopolskim ze stolicą w Gnieźnie, w skład którego wchodzą gminy: Gniezno, Czerniejewo, Kłecko, Trzemeszno, Witkowo, Kiszkowo, Łubowo, Mieleszyn i Niechanowo.

  Przez obszar powiatu przebiegają szlaki turystyczne:  Szlak Kłeckich Świątyń, Szlak Pałacówi Dworów Powiatu Gnieźnieńskiego oraz  Szlak Piastowski.

  Na tereni powiatu gnieźnieńskiego występują „świętowojciechowe” głazy narzutowe, na których według Legendy Święty Wojciech  miał wygłaszać kazania.

  Komunikację tworzą drogi krajowe: DK 5 i DK 15 .

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola