Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

10 lat szkoły Stowarzyszenia Rodzice-Dzieciom

Data publikacji: 2018-10-20, Data modyfikacji: 2018-10-23
A A AWydrukDrukuj  
 
W miniony piątek odbyły się uroczystości, w trakcie których obchodzono dziesięciolecie funkcjonowania katolickiej szkoły Stowarzyszenia Rodzice-Dzieciom im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Obchody rozpoczęły się od mszy świętej, sprawowanej w kościele pw. bł. Michała Kozala pod przewodnictwem abpa Wojciecha Polaka Prymasa Polski. Po wspólnej modlitwie dziękczynnej za lata funkcjonowania placówki, rozpoczęła się druga część uroczystości - w salce parafialnej położonej tuż obok świątyni. - Zamysł powstania szkoły, taką pierwszą iskrą, która do nas dotarła, była pani Alina Spiżewska. Od samego początku wiedzieliśmy iż chcemy, by była to szkoła katolicka. Pojechaliśmy w 2005 roku do Inowrocławia, by zobaczyć, jak tam ta szkoła funkcjonuje. Pierwszą osobą duchowną, której o tym opowiedzieliśmy, był nieżyjący już ks. Zbigniew Kapturczak. Wtedy do nas powiedział: "Słuchajcie, ja będę adwokatem diabła. Będę wam mówił o trudnościach, które będą na was czyhać, a wy sami ocenicie, czy rzeczywiście jesteście gotowi". W momencie, jak szło różnie, bo było dwanaście, osiem, a ostatecznie została dziesiątka uczniów, zwątpiliśmy. Różne sygnały do na dochodziły i zastanawiałem się z żoną, czy się nie wycofać - wspominał Jacek Maćkowiak, dyrektor placówki, dodając iż na swojej drodze udało się wówczas jednak spotkać ludzi dobrej woli, którzy wsparli inicjatywę i dzięki czemu w kwietniu 2007 roku zostało zarejestrowane stowarzyszenie: - We wrześniu wystartowaliśmy, ale przez pierwsze miesiące nie należały się środki z subwencji. Wówczas zebraliśmy kadrę i powiedzieliśmy, że na razie nie będzie pieniędzy. Czesne było niewielkie, a nauczyciele w większości powiedzieli, że będą pracować bez wypłat, dzięki czemu szkoła mogła wystartować.  Po kilku latach funkcjonowania przy parafii bł. Radzyma Gaudentego, szkoła przeniosła się do nowej siedziby po dawnej placówce oświatowej przy ul. Orzeszkowej, gdzie funkcjonuje do dziś. Do tej pory uczyło się w niej lub nadal pobiera naukę 438 uczniów, a obecnie placówka może się poszczycić 174 absolwentami. Dyrektor placówki podziękował wszystkim za trud włożony w realizację zadań statutowych i za kształtowanie pokolenia młodych Polaków. Następnie wręczono okolicznościowe medale z okazji 10-lecia działalności szkoły, po czym odbyła się część artystyczna spotkania w wykonaniu uczniów tej placówki, nawiązująca w swojej formie do obchodzonej w tym roku rocznicy 100-lecia odzyskania niepodległości i 100. rocznicy wybuchu powstania wielkopolskiego.

Pełna treść wiadomości na: gniezno24.com/aktualnosci/item/15664-10-lat-szkoly-stowarzyszenia-rodzice-dzieciom
gniezno24.com, Źródło artykułu: gniezno24.com
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat gnieźnieński - powiat w województwie wielkopolskim ze stolicą w Gnieźnie, w skład którego wchodzą gminy: Gniezno, Czerniejewo, Kłecko, Trzemeszno, Witkowo, Kiszkowo, Łubowo, Mieleszyn i Niechanowo.

  Przez obszar powiatu przebiegają szlaki turystyczne:  Szlak Kłeckich Świątyń, Szlak Pałacówi Dworów Powiatu Gnieźnieńskiego oraz  Szlak Piastowski.

  Na tereni powiatu gnieźnieńskiego występują „świętowojciechowe” głazy narzutowe, na których według Legendy Święty Wojciech  miał wygłaszać kazania.

  Komunikację tworzą drogi krajowe: DK 5 i DK 15 .

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola